Vrasja e kreut të njësisë administrative Kotë, burg për 3 autorët
Gjykata e Vlorës ka lënë në burg tre autorët e dyshuar për vrasjen e kreut të njësisë administrativë Kotë, Argjil Gjoka.


Ata janë Arif, Jaçe dhe Namik Bejtaj. Të 3 autorët e vrasjes rezultojnë të afërm me njëri-tjetrin. Administratori Gjoka u vra pasditen e 11 qershorit sapo kishte dalë nga shtëpia për të inspektuar rrugën ku po kryheshin disa punime.

Ai u qëllua me armë në gjoks dhe ndërroi jetë në spitalin e Vlorës. Po kështu në konfliktin me armë midis disa personave mbeti i plagosur dhe një 19-vjeçar.
Shtuar më 15/06/2019, ora 10:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori