Votohet raporti i Marty, BE: Thaçi të hetohet për trafiqe
Hashim Thaci
KiE dhe BE kanë votuar sot pro rezolutës së përgatitur nga Dick Marty në të cilën ish-kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi akuzohet veç të tjerash edhe për trafik organesh e krime lufte në Kosovë e Shqipëri. Mbledhja në të cilën u shqyrtua raporti i Dick Marty u zhvillua sot në Paris ku diskutimet u zhvilluan me dyer të mbyllura.

Zëdhënësja e BE-së ka thënë për median se është në dijeni të raportit që akuzon ish-kryeministrin kosovar për trafik organesh. “Nëse Dick Marty ka akuza konkrete duhet t’i dorëzojë në autoritetet përkatëse”, ka thënë zëdhënësja e BE.
Shtuar më 16/12/2010, ora 13:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori