Vladimir Milçin: Mund të kemi një "pranverë maqedonase"
"Nuk ka vend për eufori, nuk ka as kohë për të. Maoizmi maqedonas, Gruevizmi, ende ka dhëmbë. Antikiteti, diferencimi, lustrimit, demonizimi, këto janë vetëm disa nga mjetet e revolucionit kulturor që njerëzit patjetër duhet t’ia tregojë rrugën".

Kështu shprehet Vladimir Milçin, Drejtor Ekzekutiv i Institutit për Shoqëri të Hapur Maqedoni gjatë një interviste për "Revolucioner.mk".


Si profesor që është, Milçin ndjehet krenar për protestat e studentëve dhe shprehet se është e mundshme që të ketë një "pranverë" edhe në Maqedoni. /albeu.com/
Shtuar më 03/01/2015, ora 15:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori