Vizita e Papës, bari dhe shkurret në lulishte lyhen me bojë të gjelbër
Prej disa javësh kanë nisur përgatitjet për vizitën e Papa Franceskut në Shqipëri. Për shkak të kohë së pamjaftueshme në mbikalimin e Rinasit, punonjës të mirëmbajtjes u kujdesën të lyejnë më bojë të gjelbër barin dhe shkurret që lulishtja e rregulluar brenda pak ditësh, të ngjajë më e bukur kur të kalojë Papa me makinë.

Shumë shqiptarë e të huaj erdhën dje nga aeroporti i Rinasit, enkas për të qenë të pranishëm në 12 orët e vizitës së Papa Françeskut në Tiranë. /albeu.com/
Shtuar më 21/09/2014, ora 09:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori