Vinin baste me telefon, arrestohen dy persona në Durrës
Blutë e Durrësit kanë arrestuar 2 pronarë subjektesh që ushtronin aktivitetin e lojrave të fatit.

Sipas policisë, E. P., 23 vjeç dhe Sh. D., 39 vjeç, të dy banues në Durrës, u arrestuan pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në subjektet e tyre bar kafe, në lagjen nr. 17, Durrës, u konstatua se ushtronin aktivitet të paligjshëm të lojërave (basteve) sportive nëpërmjet telefonit, duke fshehur të ardhurat.

Njoftimi
Durrës

Evidentohen dhe goditen 2 raste të zhvillimit të aktivitetit të kundërligjshëm të lojëravefatit.

Arrestohen në flagrancë 2 pronarë subjektesh që ushtronin këtë aktivitet.

Shërbimet e Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si rezultat i kontrolleve të shtuara në lokale dhe ambiente të ndryshme në qytetin Durrësit, në zbatim të Planit të Masave, kanë evidentuar dy raste të zhvillimit të aktivitetit të kundërligjshëm të lojëravefatit.

Në vijim të veprimeve u arrestuan në flagrancë shtetasit:

E. P., 23 vjeç dhe Sh. D., 39 vjeç, të dy banues në Durrës, pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në subjektet e tyre bar kafe, në lagjen nr. 17, Durrës, u konstatua se ushtronin aktivitet të paligjshëm të lojërave (basteve) sportive nëpërmjet telefonit, duke fshehur të ardhurat.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale "Fshehja e të ardhurave" dhe "Organizmi i lojërave të palejuara".

Kontrollet kundër aktivitetit të lojëravefatit do të vijojnë në të gjithë qarkun e Durrësit dhe në këtë kuadër DVP Durrës fton cilindo të denoncojë në numrin 112 ose përmes aplikacionit "Komisariati Dixhital", çdo veprimtari të tillë të kundërligjshme, duke iu siguruar anonimatin dhe reagim të paanshëm kundrejt shkelësve të ligjit.
Shtuar më 29/09/2020, ora 09:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori