Viktima kishte kallëzuar 3 ditë para krimit në polici Skëndajn, çfarë kishte ndodhur më herët
Ditën e djeshme Patosi u reondit nga një ngjarje e rëndë ku mbetëntë vdekur dy të rinj.

Detaje të reja janë zbukuar ditën e sotme, ku mësohet se tri ditë para se të ndodhte ngjarja Manol Rrapaj kishte kallëzuar penalisht në Policinë e Fierit autorin Martin Skendaj dhe babanë e tij.

Sipas kallëzimit të bërë, Martin Skendaj dhe babai i tij kishin shkuar për tu sqaruar me Rrapajn, me pretendimin se i kishte ngacmuar motrën. Me vete mësohet të kenë marrë edhe mjete prerëse.

Pas denoncimit, materialet i kishin kaluar Prokurorisë së Fierit për kanosje.

Ndërkohë, ditën e djeshme 22- vjeçari Martin Skendaj nuk ishte paraqitur në punë. Në poliklinikën e Patosit ai qëlloi me armë Manol Rrapajn 26 vjeç dhe Elis Kapajn 22 vjeç, konkretisht kushëriri i Manolit.

Sipas dëshmive të banorëve të zonës, dhe vetë familjarëve Rrapaj ishte i dashuri i motrës së Skendajt, por që ky i fundit nuk e kishte pranuar një fakt të tillë.

Martin Skendaj fajësonte Manol Rrapajn se ai ishte shkaku pse motra e tij ishte ndarë nga bashkëshorti, e si pasojë konfliktet mes dy familjeve ishin mjaft të shpeshta.


Shtuar më 20/12/2019, ora 15:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori