Vetëm 10 ditë në detyrë, shkarkohet drejtori i Kadastrës në Vlorë
Eshtë shkarkuar nga posti i drejtorit të komanduar të Kadastrës në Vlorë, Altei Nazeraj.

Në vend të tij është emeruar Elona Hodaj, e cila më herët ka mbajtur postin e Drejtores së Fondit të Detyrueshëm të kujdesit shëndetësor.

Ky ndryshim, vjen vetëm 10 ditë pasi në krye ishte zgjedhur Neziri.

Emërimi i Hodaj mbyll rokadën në institucionin ku u pushuan 4 juristë dhe u paralajmëruan me vërejtje 19 të tjerë.

Hodaj ka mbajtur edhe poste politike në PS, si Kryetare e Fressh, kandidate për deputete Anëtare e Asamblesë Kombëtare.

Pas mos emerimit të tij si drejtor i zyres së Kadastres Alteo Nazeraj kthehet në postin që mbante më parë, atë të shefit të zyres juridike te ketij institucio


Shtuar më 19/09/2019, ora 13:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori