Vera nuk ka mbaruar: Temperaturat deri në 34 gradë, si do të jetë moti këtë javë
Moti i kthjellet e me temperatura qe arrijne ne 34 grade celcius ne dreke, deri ne mesin e javes. Keshtu parashikon Meteoalb, teksa jep te dhena rreth parashikimit te motit per kete jave.

Sipas Meteoalb, dita e enjte do te sjelle vransira dhe reshje ne gjithe vendin, nderkohe qe fundjava do te sjelle serish kthjellimet ne territor.

Parashikimi i Meteoalb

Deri ne mesin e javes, moti do te jete i kthjellet, dita e enjte sjell zhvillim te vranesirave duke gjeneruar shira ne te gjithe vendin. Fundjava ri-sjell kthjellimet ne territor. Temperaturat e ajrit vijojne fresket ne mengjes POR mesdita do te shenoje temperatura deri ne 34 grade C, qe nga dita e enjte dhe deri ne fundjave pritet renie graduale e temperatuirave duke ulur maksimumin deri ne 30 grade C

Shtuar më 16/09/2019, ora 11:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori