Vazhdojnë protestat për Teatrin, Maks Velo: Jap garanci jetën
Pëlqej
Artistët vazhdojnë protestën për Teatrin pavarësisht miratimit të ligjit.

Edhe gjatë ditës së some kanë nisur protestat dh ka bërë përshtypje gjatë fjalës së tij, arkitekti Maks Velo i cili është shprehur Teatri mund të restaurohet dhe se për këtë vë jetën e tij garanci.

Maks Velo: Unë mendoj se sheshi ka nevojë për këtë Teatër. Ne duam të mbrojmë Teatrin, mos u fut në 100 probleme të Teatrit. Mund të restaurohet shumë mirë me një ekip italo-shqiptarë.

Unë vë jetën garanci dhe qëndron kështu siç është, Nuk mund të flasim ne për probleme e Tiranës. /albeu.com/
Shtuar më 17/07/2018, ora 20:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori