E FUNDIT/ Zaev jep dorëheqjen
Vatikani nuk pranoi që Hashim Thaçi të takojë Papën në Tiranë
Vatikani ka hedhur poshtë kërkesën e kryeministrit Hashim Thaçi, që këtij të fundit t’i mundësohet që të jetë pjesë e agjendës zyrtare të takimevepapa Francesku do të ketë gjatë vizitës së tij në Tiranë me 21 shtator.

“Thaçi ka kërkuar mbrëmë që të jetë pjesë e takimevePapa do bëjë në Tiranë. Zyrtarisht është kontaktuar Vatikani dhe nuk ka pranuar që ai të jetë pjesë” bëjnë të ditur burime të gazetës Express.

Një vit më parë kryeministri Thaçi mori pjesë në ceremoninë e inaugurimit të Papës së ri. /albeu.com/
Shtuar më 13/09/2014, ora 13:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori