Vasili: Shikoni si e mbronte Rama-Dakon muaj më parë (VIDEO)
Ish-deputeti i LSI-së Petrit Vasili në një postim në facebook ka punlikuar një video të kryeministrit Edi Rama, të 12 majit 2019, ku mbronte kreun e bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako.

Vasili fton qytetarët që të bëjnë krahasimin e asaj çfarë ka thënë Rama, në koferëncën e disa muajve më parë dhe materialeve të publikiuara nga “BILD”.

“Shiheni me syte tuaj kur ne 12 maj 2019 Edi Rama mbronte Dakon ne konference shtypi dhe genjente sheshit.(VIDEO).

Shiheni Videon ku Edi Rama perbetohet paturpesisht se s'ka asnje bisede te Dakos me kriminelet,vecse thjesht permendet nga kriminelet ne bisedat e tyre.

Krahasojeni genjeshtren e paturp te Rames,me pergjimet e bera publike nga BILD-i gjerman, ku del e qarte,si drita e diellit, se Dako ka folur sa eshte shqepur me kriminelet”.

Ndërsa Rama në konferencë thotë: “Për një kryetar bashkie, i cili përmendet në një fjali mes dy kriminelëve dhe vet nuk ka asnjë bisedë, zero ku të flitet edhe së largu për shit-blerjen e votave”.

Shtuar më 05/06/2019, ora 20:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori