Vajza rome nga Kosova do kthehet të përfundojë studimet pa prindërit në Francë
Vajza rome nga Kosova e cila u deportua pak dite më parë, mund të kthehet në Francë për të perfunduar studimet, por pa prindërit e saj. Kështu është shprehur Presidenti Francez, Fransua Hollande për 15-vjeçaren Loenarda Dibrani e cila së bashku me familjen e saj u dëbuan pasi humbën betejën në Francë për azil.


Kjo bëri që nxënësit francezë të bllokonin disa shkolla të mesme, në ditën e dytë të protestës kundër dëbimit të një vajze 15–vjeçare, e cila u nxorr nga një autobus shkolle dhe u deportua në Kosovë. /albeu.com/
Shtuar më 19/10/2013, ora 17:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori