Ushtria turke fut tanket në Siri (VIDEO)

Pëlqej
Në orët e mbërmjes edhe 200 ushtarë të forcave speciale turke kanë hyrë në territorin e Sirisë dhe janë drejtuar drejt Idilit.

Mësohet se këtë herë ushtarët turq kanë hyrë edhe me tanke në këtë qytet ndërsa mediat turke thonë se kjo ndërhyrje e Turqisë në Siri është mirëpritur nga popullata sirianë që jeton në këtë zonë.

Edhe në një video të postuar duken tanket turke me flamur turk që hyjnë në Siri./albeu.com/

Shtuar më 13/10/2017, ora 09:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori