Uragani "Florence", shënohen viktimat e para
Katër vetë kanë vdekur, pasi Uragani Florence goditi Bregun Lindor të SHBA, duke zbrazur fuqinë në 600,000 shtëpi dhe duke shkaktërruar disa.

Një nënë dhe një fëmijë u vranë kur një pemë ra në shtëpinë e tyre në Ëilmington të Karolinës së Veriut. Babai u transportua në spital me lëndime.

Dhjetëra njerëz u shpëtuan nga një hotel që po shembet, pasi stuhia rrëzonte pemët dhe rrugët e përmbytura.

Paralajmërimet për evakuim janë bërë për 1.7 milion njerëz.

Viktima e tretë ishte Pender County, e cila ishte e sëmurë.

Ajo bëri thirrje për ndihmë urgjente, por punonjësit e ambulancës nuk mund ta arrini në kohë, sepse pemët e rëna bllokuan rrugën.

Shtuar më 14/09/2018, ora 22:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori