U vra 100 metra larg banesës, kush është 48 -vjeçari
Një 48 vjecar është vrarë mbrëmjen e sotme vetëm 100 metra para se të mbërrinte në banesë.

Akoma nuk ka pista për shkaqet e këtij atentati, ndërkohë që shtetasi me inicalet Q.H nuk njihet se person me precednt penal dhe me profesion ishte fermer.

NJOFTIMI I PLOTË

Në datën 09.10.2018, rreth orës 21:45, në fshatin Shegas, Lushnje, duke udhëtuar me mjetin e tij, rreth 100 m para se të mbërinte tek banesa, është qëlluar me armë zjarri shtetasi Q.H, 48 vjeç, i cili ka gjetur vdekjen.

Shtetasi Q.H ishte fermer dhe nuk njihet si person me precedent kriminal.

Ekspertë të Hetimit të Krimit po hetojnë mbi shkakun dhe zbardhjen e rrethanave ende të paqarta.

Në ndihmë të grupit hetimor kanë shkuar një grup ekspertësh të Hetimit nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit.

Forca të shumta policie nga Komisariati i Lushnjes, Drejtoria Vendore e Policisë Fier dhe FNSH Fier në vendngjarje.

Pika kontrolli dhe krehje zone nga forcat e Policisë për kapjen e autorëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe kapjen e autorit të saj. /albeu.com/
Shtuar më 09/10/2018, ora 23:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori