U mbyllën pikat e basteve, Berisha tregon si lulëzon llotoja online
Ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet mesazheve të qytetarit dixhital, ka denoncuar në rrjetet sociale një formë të re të bixhozit.

Një qytetare nga Berati i shkruan Berishës, duke i treguar gjithë skemën se si funksionon metoda e re.

Postimi i plotë i Berishës:

Deshtim spektakolar ne mbylljen e bixhozit!

Lloton tani e ka çdo familje ne shtëpi. Krim!

Lexoni denoncimin e qytetares dixhitale. sb

Unë qe po ju shkruaj jam nje qytetare e Beratit dhe doja te paraqisja shqetesimin tim ne lidhje me kete aksionin e famshem te mbylljes se lojrave te fatit te kesaj qeverie te korruptuar. Mare shkas nga vetja por edhe shume familje te tjera qe kan pasoja jo nga mbyllja e pikave te llotos por nga shtimi i tyre ne menyre te moderuar. Ne cdo ish lloto por edhe neper vende te tjera mund te aksesohesh fare kollaj per te vendosur lloto ne faqe interneti qe te akseson pronari i llotos. Thjesht i jep nje shume lekesh edhe me pas ai ti kalon ne nje adres te cilen ta hap vet dhe aty luan sipas qejfit. Dua te shtoje se pronaret e llotove po gezojn per “mbylljen” e tyre pasi me kete forem te re iu jan shtuar interesat me 18 % pasi nuk paguajn me detyrimin ne shtet. E pra tani lloton e ka cdo familje ne shtepi jo më posht pallatit. Po iu tregoj edhe disa foto te menyres se si funksionon. /albeu.com/
Shtuar më 26/03/2019, ora 20:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori