U kap me 6 mina me telekomandë, përgjimet që nxorrën zbuluar tiranasin
40-vjeçari Eduard Sinanaj u arrestua dy ditë më parë në lezhë pasi në makinë, iu gjetën 6 mina me telekomandë.

Ai ka deklaruar se do ti shiste minat, por jo në Lezhë.

Eduard Sinanaj, banues në Tiranë dyshohet se punonte i vetëm.

Shkak për përgjimin e tij është bërë përgjimi prej disa kohësh.

Ai u arrestua në lokalin ku ndaloi për të pushuar do të arrestohej nga forcat e Policisë.

Vepra penale në ngarkim të tij ‘Trafikim i armëve dhe municioneve’”, bën të ditur Policia, ndërsa materialet i kanë kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë për veprime të mëtejshme. /albeu.com/
Shtuar më 25/06/2018, ora 22:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori