U infektua gjithë stafi, mbyllet qendra shëndetësore në Elbasan
ISHP ka vendosur të mbyllë një qendër shëndetësoreElbasan për shkak se stafi mjekësor rezulton i infektuar me koronavirus.

Qendra shëndetësore ndodhet në Lagjen “Skënderbej” në Fushë Mbret të Elbasanit, ku kanë rezultuar pozitiv 3 infermierë dhe dy mjekë që mbulojnë të gjithë lagjen me shërbime shëndetësore.

Për këtë arsye, ISHP ka vendosur të mbyllë sot qendrën, duke bërë edhe dezinfektimin e ambienteve të saj.


Shtuar më 29/09/2020, ora 11:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori