U "fundos" pasi nxorri emrat në hetim, shtyhet me tri muaj pezullimi i kreut të OFL-së
SPAK ka marrë vendimin për zgjatje me tre muaj pezullimin nga detyra te ish numrit një të OFL, Artan Shkëmbi. Ky i fundit është prej tre muaj i pezulluar pasi po hetohet për dekonspirim operacionesh.

Kërkesa e SPAK është miratuar nga GJKKO. Kujtojmë se Shkëmbi ishte nën hetim nga SPAK për nxjerrje te sekretit hetimor dhe për këtë arsye GJKKKO vendosi pezullim e tij, më 28 shtator.

Sipas gjermanëve ishte vetë Shkëmbi ai që dekonspiroi informacionin duke vënë në dijeni Aleksandër Prronin dhe Klaudio Vukajn përmes një platforme chati të kriptuar se po hetoheshin nga Gjermania.


Shtuar më 22/01/2021, ora 11:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori