U bë "gazi i botës" me fjalimin, kjo është CV-ja që deputetja e re ka dorëzuar në Kuvend (FOTO LAJM)

Majlinda Halilaj është deputetja më e re që i është shtuar Kuvendit, edhe pse ka qënë në listë që prej zgjedhjeve të vitit 2017.

Në seancën e fundit plenare, deputetja Halilaj foli kundër “Korporatës së Investimeve”, një nismë që opozita e ka denoncuar si aferë korruptive.

Deputetja Halili pavarësisht se e kishte të shkruar materialin, nuk arrinte të shqiptonte drejt fjalën "Korporatë", të cilën ajo e tha në vijimësi "Korperatë". Video e saj u bë virale dhe ndaj saj u ushtrua nje bullizëm i vërtetë në rrjetet sociale.

Në foto mund të lexoni jeteshkrimin e plote qe deputetja Halilaj ka dorezuar ne Kuvendin e Shqiperise.

Shtuar më 20/10/2019, ora 13:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori