Tritol makinës së mësueses në Fier, dëshmia e gruas në polici
Një sasi eksplozivi është vendosur në pjesën përparme të makinës së një mësueseje në Fier.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “1 maj”, në Patos ku është djegur mjeti në pronësi të shtetasit E.A e cila është mësuese në shkollën Zhani Ciko.

Njoftimi i policisë

Më datë 16.04.2018, në lagjen “1 Maj”, Patos, është djegur pjesërisht mjeti tip “Nissan”, në pronësi të shtetases E.A, banuese në Patos.

Dyshohet se ne pjesen e perparme të mjetit eshte vendosur lëndë plasëse eksploziv.Punohet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Burimet thanë se gruaja qe i eshte vendosur eksploziv ne makine eshte mesuese tek shkolla Zhani Ciko.

Tritoli ka shperthyer ne oren 1:30, kur shtetasja E.A dhe djali i vogel 5 vjecar kane qene ne gjume.

Mesohet se deri tani nuk ka ndonje autor apo motiv te dyshuar, pasi gjate marrjes se deklarimeve ajo eshte shprehur se nuk di te kete ndonje konflikt. /albeu.com/
Shtuar më 16/04/2018, ora 16:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori