Tre ambasadorë "zbarkojnë" në zyrën e Lleshajt
Ambasadori i Bashkimit Euriopian, Luigi Soreca, e ngarkuara më punë në ambasadën e SHBA-sënë Tiranë, Leyla Moses Ones dhe Duncan Norman kanë mbërritur në zyrën e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj.

Arsyeja e këtij takimi mendohet të jetë për ngritjen e sistemeve të reja të drejtësisë dhe bashkëpunimin e institucioneve për transformimin e tyre.

Takimi i përfaqësuesve ndërkombëtarë me Lleshajn po zhvillohet në ambientet e Ministrisë së Brendshme.

Shtuar më 12/12/2019, ora 14:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori