Trazirat në KZAZ-në e Shkodrës, Bushati: E provokuar nga forcat politike
Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati në një lidhje telefonike për RTV Ora u shpreh se përplasja e qytetarëve dhe zjarrëvënia e materialeve zgjedhore në Shkodër është e provokuar nga forcat politike.

Bushati: Nuk më duket porpocional reagimi që juve ju duket i drejtë. Këto skena dhune nuk duhet të jenë reagimi normal i një vendi që është drejt integrimit.

Nuk janë gjysma e bashkive janë vetëm 25%. Ky reagim është provokuar nga forcat politike. Sot kemi pasur një vendim pozitiv të KE. KE e ka quajtur progres pozitiv të progresit që ka bërë Shqipëria dhe Maqedonia. Ne e kemi bërë atë që është kërkuar.
Shtuar më 18/06/2019, ora 21:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori