"Toyota Yaris", gjykata pushon hetimet për 4 nga 6 të dyshuarit
Gjykata e Tiranës ka pushuar akuzën për 4 nga 6 personat e dyshuar për cështjen “Toyota Yaris”, ku u gjetën 3.4 milionë euro të padeklaruara në mjet.

Në gjykim është dërguar vetëm Ervis Vladi për akuzën e “mosdeklarimit të të hollave në kufi” dhe Agim Çeka për “armëmbajtje pa leje”

Për të dyshuarit Alfred Vladi, Edi Lika, Klevi Cani dhe Alban Mollaymeri është pushuar akuza, pasi nuk janë gjetur prova nga ana e prokurorisë për përfshirjen e tyre.

Vendimi i Gjykatës së Tiranës është ankimuar nga prokuroria në Gjykatën e Apelit.
Shtuar më 16/11/2020, ora 12:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori