Topi i jep "OK" kandidaturës së Fullanit
Presidenti Bamir Topi ka dekretuar gjatë ditës së sotme propozimin e qeverisë për të emëruar Ardian Fullanin si guvernator të Bankës së Shqipërisë.Në dekretin e publikuar në faqen zyrtare të presidencës thuhet se “në mbështetje të nenit 93 dhe 161, paragrafi 2, të Kushtetutës së Shqipërisë, Zoti Ardian Fullani, i propozohet Kuvendit për t`u zgjedhur Guvernator i Bankës së Shqipërisë”/albeu.com/

Shtuar më 09/11/2011, ora 13:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori