Topi -Topalli në garën presidenciale?
Duhet më pas së një vit që Bamir Topi të mbyllë mandatin si kryetar shteti. Ndërkohë kanë nisur ethet presidenciale duke nxjerrë deri më tani në pah vetëm dy alternativa, shkruan e përditshmja Gazeta Shqiptare.

Krahët e të dyja kampeve politike kanë dalë me propozime konkrete, ndërkohë që ende nuk ka zyrtarizim të emrave konkretë duke mbetur kështu në deklarata individësh, por që pas tyre fshihen partitë politike.

Aktualisht janë hedhur në treg kandidaturat e Jozefina Topallit, ajo e rikandidimit të Bamir Topit, mbretit Leka ose një kandidaturë e re jashtë këtyre emrave.
Më favorite për momentin janë ajo e kreut aktual të shtetit, Bamir Topi dhe e kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli.

Aleatët e PS-së mbështesin rikandidimin e kreut aktual të shtetit, ndërsa e djathta shprehet pro kryeparlamentares. /albeu.com/

Shtuar më 25/08/2011, ora 09:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori