Top Channel reagon për shkarkimin e Sokol Ballës
Pëlqej
Drejtori i lajmeve në Top Channel Taulant Balla ka vetëm pak minuta që është shkarkuar nga pozicioni i tij dhe sipas akuzave, dyshohet se ky shkarkim vjen si shkak i krisjeve të marrëdhënieve të Ramës me televizionin.

Në një publikim të fundit, Top Channel thotë se Balla vazhdon emisionin Top Story, por nuk do të drejtojë më ‘Informacionin’.

Sokol Balla largohet nga detyra e drejtorit të Informacionit të Top Channel. Gazetari Endri Xhafo do të jetë i komanduar në këtë detyrë për një periudhë të pacaktuar kohore ende. Ndërkohë, Sokol Balla do të vazhdojë të drejtojë programin e tij Top Story si zakonisht nga e hëna në të enjte në orën 21:00,” thuhet në lajmin e TCH.
Shtuar më 14/11/2017, ora 19:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori