Tonelata "mall" dhe qindra armë nga Shqipëria, arrestohen 20 persona në Itali
Guardia di Finanza e Barit ka nisur një operacion ndaj 20 personave, të cilët janë të dyshuar për trafik droge e armësh nga Shqipëria.

Mësohet se këta persona, janë rezidentë në Bari Vecchia.

Hetimi është i koordinuar nga Drejtoria Distriktuale Antimafia e Barit.

Në rreth 24 muaj janë sekuestruar tonelata marijuanë, pistoleta dhe automatikë. Në ecuri e sipër janë edhe hetime e sekuestrime të tjera.

Detajet e operacionit do të bëhen të ditura gjatë ditës së sotme në një konferencë shtypi në Prokurorinë e Barit.

Shtuar më 12/12/2019, ora 11:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori