"The Guardian": Tirana, ndër qytetet më piktoreske në botë

Buones Aires, Argjentina
Gazeta e njohur britanikle "The Guardian" ka përzgjedhur Tiranën mes 14 qytetevepiktoreske në botë.

Mes qyteteve të përzgjedhura janë edhe Havana e Kubës, Buenes Ajres, Kopenhagen, Salvador etj.

Sipas gazetës, meritë për renditjen e Tiranës si qytet piktoresk ka ish-kreu i bashkisë Edi Rama.

Me eksperiencën si piktor, Rama transformoi hapësirën publike dhe ngjyrosi ndërtesat.

Shihni cilat janë qytetet më piktoreske në botë, sipas The Guardian. /Albeu.com/
Shtuar më 19/01/2016, ora 20:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori