Thaçi le nam duke u shtirur si gjoja musliman pranë Erdoganit
Dje në Stamboll është hapur aeroporti i ri, për të cilin presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka përgatitur një hapje solemne.

Në ceremoninë e hapjes mori pjesë edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

E, në një moment, ai u gjet në siklet. Kur erdhi koha e lutjeve, Thaçi pati telashe, pasi nuk diti t'i mbajë duart sipas mënyrës islame.

Presidenti i Kosovës ka raporte të mira me homologun e tij turk.

Madje, në mars të këtij viti, ai i asistoi Erdoganit në kapjen e 6 shtetasve turq, duke i arrestuar në rrugë dhe duke i dëbuar pa asnjë procedurë gjyqësore drejt Turqisë.


Shtuar më 30/10/2018, ora 08:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori