Thaçi-Daçiq, sot takohen në Bruksel
Ditën e sotme pritet që të zhvillohet takimi i rradhës mes kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministrit serb Ivica Daçiq në Brukslt.

Tema e diskutimit pritet që të jetë përmbyllja e marrëveshjes për energjinë dhe telekomin. Kryeministri i vendit ka theksuar se tanime pritet vetëm qëndrimi i Serbisë, pasi BE-ja dhe Kosova i kanë mbaruar të gjitha obligimet e tyre.

Temë tjetër që do të diskutohet është emri i listës unike "Serbija", pasi KQZ-ja është shprehur se nuk do ta pranojë këtë listë me të tillë emër për zgjedhjet e 3 nëntorit.

Ashtu sikurse në çdo takim ndërmjetësues do të jetë baronesha Catherine Ashton. /albeu.com/
Shtuar më 08/09/2013, ora 11:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori