Rama tha se u takua me me studentët e Gjeologjikut, reagon ashpër Unioni Studentor
Kryeministri Edi Rama deklaroi nëpërmjet Twitterit se “pati një bashkëbisedim të dobishëm për dialogun" me studentët dhe pedagogët e Gjeologjikut.

Pikërisht për këtë ka reaguar Unioni Studentor i Fakultetit të Gjeologjisë dhe Minierave.

Ata janë distancuar nga takimi, duke e quajtur të turpshëm.

Unioni Studentor i Fakultetit të Gjeologjisë dhe Minierave, si përfaqësisë legjitim i çdo klase studentësh brenda këtij fakulteti, bën me dije se asnjë student nuk ka marrë pjesë me pëlqimin tonë në takimin e turpshëm që u zhvillua në ambientet e këtij fakulteti. Nuk jemi ne grevëthyesit e parë!

I bëjmë thirrje studentëve, anembanë vendit, të vazhdojnë protestën e tyre legjitime deri në anulimin e ligjit në arsim, si pikënisje për plotësimin e të gjitha kërkesave tona! Neve na keni në shesh! PËR NE NUK KA NEGOCIATA! PROTESTA VAZHDON”, thuhet në reagim. /albeu.com/
Shtuar më 17/12/2018, ora 21:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori