Tha se ia shiti makinën Habilajt , dosja e Prokurorisë nxjerr zbuluar Tahirin
Në kërkesën e Prokurorisë ndaj Kuvendit për heqjen e imunitetit të ish Ministrit Saimir Tahiri, zbulohet se Tahiri edhe pse ua ka shitur makinën habilajve, në fakt është parë vetëm pak kohë më vonë ta përdorë dhe të udhëtojë me të.

Ja cfare shkruhet ne faqen 4 te kerkeses se Prokurorise:

“Subjekti në hetim Saimir Tahiri më datë 5.11.2013 ka realizuar shitjen e automjetit me targa AA003GB, tek personihetim Artan Habilaj, vëllai i të arrestuarit Moisi Habilaj.

Më datë 16.8.2014">2014, 30.8.2014">2014, 29.8.2014">2014, 8.8.2014">2014, personihetim Saimir Tahiri udhëton dhe përdor mjetin me targa AA003GB, i cili sipas aktit të shitjes rezulton të jetë shitur më datë 5.11.2013.

Në këto udhëtime rezulton që personihetim Saimir Tahiri ka qenë i shoqëruar nga subjektet e tjera të dyshuara Artan Habilaj, etj. (të dhënat e përfituara nga kqyrja e sistemit TIMS, për lëvizjet për dhe jashtë shtetit të personit në hetim Saimir Tahiri, procesverbalet e kqyrjes
Shtuar më 19/10/2017, ora 19:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori