Termometri shënon rënie, por temperaturat mbeten të larta: Parashikimi i motit për sot
Sot parashikohet mot i kthjellët me temperatura të larta, ndërsa në zonat malore do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat mund të sjellin reshje të izoluara.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 20º në 29ºC, në zonat e ulëta nga 25ºC në 37ºC dhe në zonat bregdetare nga 27°C në 37ºC.

Era do të fryejë në drejtim Perëndimor, ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Në Kosovë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira. Sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 16ºC deri në 28ºC dhe në zonat e ulëta nga 21ºC në 39ºC.
Shtuar më 15/08/2020, ora 08:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori