Tërmeti shkund Dibrën, sa ballë ishte dhe ku e kishte epiqendrën

Tërmeti me magnitudë 2,6 ballë ka lëkundur Shqipërinë ditën e sotme.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë dhe Ujit (IGJEUM) tërmeti është regjistruar në orën 17:17 minuta në zonën e Dibrës.

Epiqendra ka qenë 2,7 kilometra në JuglindjeKurdarit, ndërsa thellësia e tërmetit ka qenë 19 km.

Fatmirësisht nuk ka njoftime për dëme materiale apo në njerëz.
Shtuar më 04/02/2019, ora 20:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori