Tërmeti i fuqishëm shkund Greqinë
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.2 të shkallës rihter ka goditur pak pas mesnate ishullin grek të Zakynthos.

Raportohet se lëkundja e fortë u ndje në orën 02:00 në zonën e detit në perëndimZakynthos.

Sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik, tërmeti kishte një thellësi prej 10 km, ndërkohë që epiqendra ndodhet 49 km në perëndim të Strofades. Bëhet e ditur se lëkundjet u ndjenë dhe në Akaia.
Shtuar më 22/10/2020, ora 08:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori