Tërmeti i fuqishëm shemb kishën në ishullin Samos
Lëkundjet e tërmetit në Turqi u ndjenë edhe në ishullin Samos në Greqi, kur raportohet se ka pasur dëme të konsiderueshme.

Mediat raportojnë se si pasojë e lëkundjeve është shembur edhe kisha në Karlovasi.

Autoritetet thonë se tërmeti ishte sipërfaqësor dhe u ndie në të gjithë Greqinë. Epiqendra e tërmetit ishte në kufirin midis Samos dhe Turqisë.
Shtuar më 30/10/2020, ora 14:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori