Tërmeti godet Greqinë, sa i fortë dhe ku ishte epiqendra
Një tërmet me magnitudë 5.1 ballë ka goditur ditën e sotme kryeqytetin grek, Athinën.

Sipas Qendrës Europiane Sizmologjike lëkundjet janë ndjerë 45 km në veriperëndim të Athinës.

Deri më tani nuk raportohen dëme.
Shtuar më 02/12/2020, ora 14:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori