Tërmeti godet Greqinë, sa i fortë dhe ku ishte epiqendra
Një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës rihter u regjistrua pak para mesnate në jug të Kretës.

Sipas Institutit të Athinës, tërmeti u regjistrua pranë Kretës në 23:24 me orën lokale greke.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ishte 100 kilometra në jug të Arvi, me një thellësi 8.6 kilometra.
Shtuar më 25/11/2020, ora 08:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori