Tërmeti godet Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Sarandë
Greqia është zgjuar sot ngë një tërmet me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter, lëkundjet e lë cilit janë ndjerë edhe në qytetin e Sarandës.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 38 kilometra në veriperëndim të Janinës dhe 9 kilometra në jug të Kefalovrisit.

Lëkundja është regjistruar në orën 07:15 dhe nuk raportohet për dëme materiale.
Shtuar më 26/06/2020, ora 08:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori