Tentoi të kondrabandonte 4 shqiptarë në Britani, dënohet me burg 35-vjeçari
Një 35-vjeçar u dënua me 21 muaj burg pasi tentoi të kontrabandonte 4 shtetas shqiptarë.

Përpara trupit gjykues, Edëard McDonagh tha se ai po transportonte grupin nga Dublini në Holyhead si një "favor për një mik".

Ndërkohë kur 35-vjeçari">35-vjeçari u pyet nga zyrtarët e kufirit në Uells, ai ka deklaruar se nuk i njihte pasagjerët e tij.

Gjykata urdhëroi që 35-vjeçarit ti konfiskoheshin 500 paund dhe 255 euro.

Shtuar më 17/09/2019, ora 08:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori