"Përdhunimet janë të moshës", skandalizojnë prindërit në Kavajë
Ngjarja e rëndë e shënuar në Kavaj, ku një 13-vjeçare është përdhunuar nga 8 adoleshentë ka tronditur opinionin publik dy ditët e fundit.

Ky skandal u tentua që të fshihej pasi shkolla "Rilindja" në Kavajë nuk ka bërë publik rastin, gjithashtu as policia nuk ka dhënë njoftim në lidhje me ngjarjen në fjalë.

Ka qënë ish-kryeministri, Sali Berisha i cili me anë të një statusi në Facebook bëri publik përdhunimin e të miturës dhe deklaroi se ngjarja ishte mbajtur e fshehtë.

Që nga ai moment detaje tronditëse kanë dalë në skenë, ku 8 djemtë mësohet se e kanë përdhunuar vajzën disa herë nën kërcënimin e publikimit të një videoje intime të saj.

Ndërkohë të pyetur nga mediat disa prindër që kanë fëmijët në këtë shkollë siç kuptohet nga gjuha e tyre kanë tentuar që të minimizojnë këtë skandal duke i mëshuar faktit se përdhunimi i vajzës ka ndodhur jashtë ambienteve të shkollës.

Ndërkohe që një prind shprehet se ngjarja është mbajtur e fshehtë si nga ana e shkollës ashtu edhe nga ana e policisë një tjetër prind i cili është anëtarë në bordin e kësaj shkolle shpreh të kundërtën duke i dalë në mbrojtje shkollës.

"Jam anëtarë në këshillin e prindërve, ku herë pas here bëjmë mbledhje. Ky është një ngjarje që ka ndodhur jashtë ambientit të shkollës jashtë orarit të saj. Dhe sapo janë vënë në dijeni si drejtoresha dhe mesuesit, ka bërë sqarimin me prinderit dhe ka bërë denoncimin ne prokurori. Eshte nje shkolle model qe nuk ka patur raste te tilla. Shpreh keqardhjen se si eshte trajtuar ne rrjetet sociale, po politizohet qe nuk ka te beje fare, me te gjithe problematikat e saja. Indicjet e par ai ka marre mesuesja , me pas drejtoresha ka thirrur prinderit të cilet kanë berë denoncimin. Drejtoria ka bërë denoncim sapo eshte vënë në dijeni." ka thënë prindi tjetër.

"Cfare interviste do tu merrni femijeve? Ngjarja nuk ka bere vaki ne shkolle duhet kerkuar vend tjeter. Ne skena pa asigje, femijet jane femije. Mesuesit skan faj, i kane 4-5 ore ne dite." eshte shprehur nje prind tjeter./ albeu.com/
Shtuar më 04/02/2019, ora 13:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori