Të vdekur nga vetëtimat, nisen 4 helikopterë shpëtimi në malet e Polonisë
Dhjetëra persona është raportuar të jenë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur nga disa vetëtima që janë shkrepur bashkë me një stuhi të papritur në male, në jug të Polonisë.

Vetëtima është thënë të ketë goditur një grup turistësh në malet Tatra.

Disa media polake kanë thënë se një fëmijë ka qenë në mesin e viktimave.

“Kanë ndodhur disa vdekje në zona të ndryshme në malet Tatra”, ka thënë për gazetarët, shefi i shërbimit të shpëtimit në male, Jan Krzysztof.

Katër helikopterë me ekipe të shpëtimit janë dërguar në këtë zonë, kanë raportuar mediat lokale. REL


Shtuar më 23/08/2019, ora 08:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori