Bilanc i frikshëm viktimash, vetëm sot humbën jetën 20 shtetas nga COVID-19
Të shtunën përkeqësohet moti, Porti i Durrësit jep njoftimin e rëndësishëm
Fundjava pritet të sjellë ndryshime të tjera në kushtet atmosferike.

NWse ditën e sotme patëm një rritje nga 2 deri në 5 gradë të temperaturave të ajrit, të shtunën deri të martën pritet përkeqësim i kohës dhe rikthimi i reshjeve të shiut.

Gjithashtu pritet edhe përkeqësimi i detit me forcë deri 8 ballë me shpejtësi erë deri 90 km/orë në det të hapur.

Kapiteneria e portit detar Durrës i ka njoftuar të gjitha peshkarexhat dhe mjetet e vogla të qëndrojnë të sigurta në port.

Koha e keqe pritet të shkaktoje vonesë në oraret e nisje-mbërritjes së trageteve të linjave Durrës-Bari dhe Durrës-Ankona./albeu.com/
Shtuar më 26/10/2018, ora 14:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori