Të shtënat që tmerruan Elbasanin, policia shpall në kërkim autorin
Pëlqej
Një përplasje me armë ka ndodhur sot në Elbasan.

Sipas të dhënave paraprake nga policia, bëhet fjalë për një konflikt të çastit mes disa personave në lagjen "Visarion Xhuvani" në Elbasan, pas të cili është qëlluar në ajër me pistoletë.

Shërbimet e policisë kanë shkuar në vendngjarje dhe gjatë këqyrjes së vendit të ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale dy gëzhoja armë zjarri pistolete.

Grupi hetimor ka sekuestruar pamjet filmike të lokalit para të cilit ndodhi konflikti dhe ka identifikuar personat e përfshirë në konflikt. Dyshohet se të paktën dy persona nga grupi i përfshirë në konflikt kanë qenë të armatosur.

Policia e Elbasanit identifikon dhe bën shpalljen në kërkim të autorit të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në Lagjen “Visarion Xhuvani”

Specialistët për Krimet, në Komisariatin e Policisë Elbasan, bënë identifikimin, shpalljen në kërkim dhe po punojnë intensivisht për kapjen e shtetasit M.Sh., 59 vjeç banues në Elbasan.
Shtuar më 20/10/2017, ora 20:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori