Të ngujuar brenda fakulteteve, studentët nuk dorëzohen
Rezistenca e studentëve vijon akoma.

Prej 5 ditësh ata janë ngujuar në fakultetet e Drejtësisë, Ekonomikut, Arkitekturës dhe tek Politekniku ku edhe do të qëndrojnë derisa të plotësohet 8 pikat.

Studentët janë shpehur se kanë mbështetjen e të gjithë studentëve të tjerë që të vazhdojnë bojkotin dhe se kjo do të zgjasë edhe më shumë nëse kërkesat nuk plotësohen.

Ndërkohë brenda ambienteve të fakulteteve kanë patus disa herë përplasje me policinë por ata nuk janë frikësuar. /albeu.com/
Shtuar më 14/01/2019, ora 08:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori