"Të ka dalë nami që je shtrigë", Rama batuta me drejtoreshën e shkollës (VIDEO)
Kryeministri Edi Rama i ka të vetat batutat që shkëmben me qytetarët kudo ku shkon dhe kështu ka ndodhur edhe këtë herë.

Ai njoftoi hapjen e shkollës së re “Hasan Koçi” në Durrës, e cila u dëmtua nga tërmeti i 26 nëntorit.

Rama theksoi se godina ka kushtet e një shkolle si në çdo qytet të Evropës.

I shoqëruar nga ministri për Rindërtim Arben Ahmetaj, Rama ka ndjekur nga afër përfundimin, përshtatjen në klasa të fëmijëve si edhe ambientet e shkollës.

Ndërkohë kryeministri Rama nuk ka kursyer as batutat me drejtoreshën e shkollës, për të cilën u shpreh: “Je një shtrigë t’i, të ka dalë nami gjithandej që je shtrig”, tha Rama. /albeu.com/

Shtuar më 02/12/2020, ora 14:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori