Të gjithë sytë drejt Gjermanisë, cilat profesione paguhen më shumë?
Duket se shqiptarët kanë hedhur sytë nga gjermania si e vetmja formë për të jetuar me një standart normal dhe të kënaqshëm jetese.

Duke theksuar këtu se edhe Gjermania ka pasur nevojën për forcën rinore dhe për profesione të ndryshme, gjërat për disa shqiptarë kanë shkuar mbarë.

Por nëse jeni duke menduar për të bërë ndryshime në karrierën tuaj në Gjermani, atëherë, duhet të dini edhe cilat profesione paguhen më shumë.

Më poshtë ju sjellim 6 profesionet që paguhen më së shumti në një vit:

1. Shef i mjekësisë – € 115,317

2. Specialist i bashkimeve dhe blerjeve – 99,635 €

3. Menaxher i Fondit – 83,641 €

4. Specialist mjekësor – 80,722 €

5. Menaxheri i llogarisë – 75,671 €

6. Menaxher shitjesh – 74,528 €. /albeu.com/
Shtuar më 14/11/2019, ora 12:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori