Të dënuar në Itali, kapen në Durrës dy shqiptarët me qëllim ekstradimi
Policia e Durrësit ka arrestuar dy persona me qëllim ekstradimin drejt Italisë.

Konkretisht shtetasi Ilir Plaku, 55 vjeç, rezulton i dënuar në vitin 2014 në Itali me mbi 5 vjet burg pasi akuzohej për “Trafikimi ndërkombëtar i narkotikëve” dhe “Rezistencë ndaj punonjësit publik.

I kapuri i dytë është Braniol Liço (Ago), 45 vjeç, i dënuar në vitin 2016 në Itali me mbi 7 vjet burg për veprat penale “Trafikim ndërkombëtar i narkotikëve” dhe “Organizatë kriminale”.

Autoritetet po vijojnë procedurat për ekstradimin e këtyre shtetasve drejt Italisë.
Shtuar më 20/11/2020, ora 10:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori