Të bashkuar në proceset integruese
Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli priti në një takim kortezie ministrin e Forcës së Sigurisë së Kosovës z. Agim Çeku. Gjatë këtij takimi, ministrja Kodheli dhe ministri Çeku, diskutuan për fushat e bashkëpunimit mes dy vendeve tona, veçanërisht në atë të mbrojtjes.

"Bashkëbiseduesit u ndalën gjerësisht tek diskutimi i temave dhe çështjeve të cilat do të jenë pjesë e mbledhjes së përbashkët të dy qeverive, asaj të Kosovës dhe të Shqipërisë në javët në vijim. Të dy ministrat u angazhuan që të dy qeveritë të punojnë fort për të arritur të gjitha objektivat në kuadër të proceseve integruese të vendit." thuhet ne njoftimin e ministrise. /albeu.com/
Shtuar më 23/11/2013, ora 12:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori